• Головна
  • Новини
  • Як облаштувати кухню – варіанти планування та оформлення

Як облаштувати кухню – варіанти планування та оформлення

Кухня - це той простір в будинку, де кожен може себе відчути трішки творцем чогось нового, цікавого, незвичайного, тобто стати людиною мистецтва, не важливо, яка ваша основна професія.

 

Звичайно, велику роль в плануванні і дизайні будь-якої кімнати грає площа приміщення. Ви можете грамотно спланувати простір, розмістивши всі меблі і техніку таким чином, щоб кухня вийшла стильною, практичною і максимально затишною. 

Щоб розпланувати робочий простір, треба виходити з форми приміщення, розмірів кухонного гарнітура, місць розташування електричних розеток і т.д. 

Для оптимального проектування необхідно зручно розташувати меблі та техніку для господарів, зону зберігання, підготовки та приготування їжі, також обідню зону.

Робоче місце має знаходитися на відстані не більше 1,5 м від холодильника та шафок – це максимально комфортно для готування, при цьому зберігатиметься вільний простір.

 

Існує ряд стандартних меблевих планувань, які ви можете вибрати індивідуально під свою кухню. Розглянемо кожну з них більш детально.

 

1) Кутове (Г-подібне) планування шаф на кухні

 

З назви вже зрозуміло, що в цьому плануванні шафи будуть розташовані вздовж двох стін з одним загальним кутом, тобто в формі літери Г.

 

При такому дизайні раковину найчастіше розташовують в кутку, з одного боку ставлять газову плиту, а з іншого стільницю для безпосереднього готування та нарізання продуктів. При такому розташуванні вода у вас завжди під рукою, чи потрібно помити овочі для салату, або ж помити посуд, прибраний з плити.

 

Таке планування доцільно вибрати для квадратних кухонь, або не сильно витягнутих по одній зі стін.

Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/269


Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/270Детальніше за посиланням:https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/131 
 

2 Пряме (лінійне) планування кухні

 

В даному випадку шафи розташовуються по одній зі стін, найчастіше дальньої. Такий вибір планування підійде для витягнутих вузьких кухонь. Поставите ви меблі уздовж довгої або ж короткої стіни, це вже буде залежати від того, яку кількість шаф, антресолей ви хочете використовувати, і якої довжини стільниця потрібна на кухні.

 

Раковину зручно розташувати з будь-якого краю, і це буде залежати найбільше від того, де проходять комунікації, і з якого боку краще підвести воду і каналізацію до раковини.


                            
Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/1176Детальніше за посиланням:  https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/1181Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/281Детальніше за посиланням:https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/268


Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/267 


Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/132

 

3 П-подібне планування шаф на кухні

 

Дуже цікавий варіант для розташування меблів в квадратній кухні - це розстановка в формі букви П. По-перше, досить багато шаф можна розташувати вздовж трьох стін. По-друге, по центру все ще залишається багато вільного місця, наприклад для обіднього столика.

 

При такому плануванні розташування раковини буде залежати суто від того, де передбачено відведення каналізації, і де зручніше підвести водопостачання. 

Детальніше за посиланням: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni/131

 


Обстановка побутової техніки на кухні

 

Важливою частиною при проектуванні кухні є обстановка техніки. Так як кухня за розмірами у кожного різна, то техніку краще зробити вбудовану в меблі, що дозволяє максимально ефективно використовувати простір.

 

Звичайно, жодна кухня, не обходиться без холодильника. Його найкраще розташувати ближче до тієї зони, де ви будете в основному готувати їжу. Інакше вам доведеться кожного разу бігати через всю кухню, щоб взяти будь-які інгредієнти. 
 

Як бачите, існує величезна кількість ідей і рекомендацій щодо створення ідеальної кухні. Головне, вибрати для себе прийнятний варіант і відповідально підійди до питання реконструкції приміщення.

 
Асортимент кухонних гарнітурhttps://www.svit-mebliv.ua/catalog/kuhni