Який матрац краще вибрати: огляд типів матраців і їх особливостей
Перш ніж купити матрац для ліжка, треба обов’язково ознайомитися з рекомендаціями по його вибору. Адже поганий матрац може стати причиною безсонних ночей, а хороший навпаки – забезпечить міцний та здоровий сон. Тож сьогодні ми розкажемо як вибрати матрац.
Щоб зробити правильний вибір, перш за все необхідно дізнатися якими взагалі бувають матраци і чим вони між собою відрізняються.
Види матраців для ліжка
Всі матраци для ліжка діляться на два основних види – пружинні і безпружинні. Від виду матрацу залежатиме його ціна, рівень жорсткості, ортопедичні та анатомічні властивості.
Пружинні матраци
Поділяються залежно від пружинного блоку, який використаний для виробництва матрацу.
- Пружинний блок Боннель.- Незалежний пружинний блок.
Пружинний блок Боннель
У пружинному блоці типу Боннель всі пружини однакового розміру і з’єднанні між собою. Тому в матраці такого типу навантаження на одні пружини передається сусіднім, завдяки чому зменшується ймовірність просідання певної ділянки матрацу після тривалого використання. Це забезпечує термін служби від 8 до 12 років.
Пружинний блок Боннель містить пружин більшого розміру, ніж незалежний пружинний блок. Тож пружин в такому матраці менше, а технологія виробництва простіша.
Незалежний пружинний блок Покет Спрінг
В цьому типі матраців – кожна пружина розміщена в окремому мішечку з міцного нетканого матеріалу, а вже сам мішечок зшитий з сусіднім. Жорсткість та зручність таких матраців залежить від кількості пружин (яких може бути від 250 до 2000 на метр квадратний), а також від кількості шарів наповнювачів (і їх типів) розміщених над пружинами.
Перевагою незалежного пружинного блоку перед залежним є те, що незалежні пружини забезпечують точкову еластичність та ергономічність. Це, в свою чергу, дозволяє матрацу точніше повторювати контури людини і добре адаптуватися під них. Таким чином матрац з незалежним пружинним блоком забезпечує відмінний ортопедичний ефект.
Безпружинні матраци
Цей вид матраців всередині не містить пружин, а лише блоки з натурального чи штучного латексу, кокосового волокна, піни з ефектом пам’яті чи інші синтетичні і високотехнологічні матеріали. До безпружинних також можна віднести і надувні матраци, але ми у цій статті їх не розглядатимемо.
Матеріали, які частіше всього використовуються в безпружинних матрацах:
* Латекс
Є природним матеріалом, характеризується пружністю, гіпоалергенністю та анатомічністю. Загалом він забезпечує хорошу підтримку хребта. Зазвичай використовується в м’яких та середньої жорсткості матрацах.
* Кокосове волокно
Виготовлене з кокосу, тому є натуральним, гіпоалергенним. Матеріал досить міцний і при цьому має непогану еластичність, як правило використовується в матрацах з середньою чи високою жорсткістю.
* Пінополіуретан
Дуже еластичний матеріал, через нього добре проникає повітря, є гіпоалергенним.
* Меморіфоам
Полімерна піна на основі поліуретана. Їй притаманний “ефект пам’яті” - запам’ятовує форму тіла під дією тепла і не тисне на м’які тканини. В результаті з’являється “почуття невагомості”,повне відчуття комфорту. Щільна структура забезпечує ідеальну ортопедичну підтримку хребта. Не передає коливання - ви нічого не відчуєте, якщо ваша друга половинка стане крутитися або вставати з ліжка. Тривалий термін експлуатації.
Тож, щоб правильно вибрати матрац для ліжка, ознайомтеся з рекомендаціями наведеними нижче.
Рекомендації щодо жорсткості
Вибираючи жорсткість матрацу треба врахувати не тільки особисті вподобання, але й вагу та вік людей, які на ньому спатимуть. Також важливу роль грає стан здоров’я, при деяких захворюваннях хребта (наприклад, остеохондроз) дуже м’які матраци в жодному разі брати не можна.
Чим більша вага людини, тим більшої жорсткості матрац потрібно обирати:
-Матраци з високою жорсткістю – для людей з підвищеною чи надмірною вагою тіла.
-Матраци середньої жорсткості – для людей з нормальною вагою.
-М’які матраци – краще всього підходять для людей тендітної статури, а особливо похилого віку.
Корисна підказка
Вибираючи матрац для ліжка ви обов’язково почуєте визначення «ортопедичний» та «анатомічний». Ось що означають ці поняття:
Ортопедичний ефект - це означає, що матрац витримує вагу людини і при лежанні хребет не згинається в неприродне положення, а розташований прямо. Ортопедичний ефект може забезпечуватися як пружинним, так і латексними видами матраців.
Анатомічний ефект - це означає, що матрац повторює вигини тіла людини.Завдяки цьому він зменшує навантаження на ті частини тіла, які постійно піддаються тиску.
На завершення ще одна порада – якщо ви вибрали занадто м’який або занадто жорсткий матрац, то завжди можна купити топпер. Це такий не високий (5-9 см) безпружинний матрац, який залежно від наповнювача може зробити спальне місце м’якшим або жорсткішим.
Матрац-це якість вашого сну. І тільки на перший погляд матраци не відрізняються нічим особливим окрім якості та кольору тканини чохла. Але, насправді, головне сховано всередині матрацу – саме від цього залежить комфорт сну та Ваше здоров’я.
Ассортимент матраців: https://www.svit-mebliv.ua/catalog/matrasy